wtorek, 22 października 2013

„Na zawsze składa się z wielu teraz”

Tytuł książki : Zieleń Szmaragdu
Wydawnictwo Egmont
Tytuł oryginalny : Smaragdgrün
Data wydania : 22 lutego 2012


"Zieleń Szmaragdu" to finałowa część Trylogii Czasu, napisanej przez pochodzącą z Niemiec pisarkę Kerstin Gier. Już wcześniej miałyśmy styczność z poprzednimi dziełami Pani Gier i były wprost zniewalające ! Dlatego z chęcią zabrałyśmy się za tę lekturę. 

Co może robić dziewczyna ze złamanym sercem? Oczywiście , zużywać tonę chusteczek, siedzieć godzinami na telefonie z najlepszą przyjaciółką i zapamiętale pochłaniać czekoladę. Choć Gwendolyn pozwoliła sobie na chwilę smutku, nie może długo skupiać się na sobie. Ma do odnalezienia skarb, ukryty gdzieś w jej domu , a w dodatku czekają ją dwa przyjęcia, od których zależy bezpieczeństwo Loży, albowiem Strażnicy nadal nie wiedzą kto jest zdrajcą, ukrywającym się w ich szeregach. W ciągu tych wydarzeń Gwen musi znosić towarzystwo Gideona , który jeszcze nie tak dawno zranił jej uczucia ale mimo to , dziewczyna nadal darzy go szczególnymi względami.

Czekają was dwa wyjątkowe bale ( może dlatego, że z dostępem do alkoholu ^^ ) , "Memory" z musicalu "Koty" w niezwykłym wykonaniu Gwendolyn, z Gideonem magicznie przygrywającym na skrzypcach, zabawne komentarze Xemeriusa, które doprowadzą was do łez , więcej akcji i jeszcze więcej tajemnic!

Książka po raz kolejny zwaliła nas z nóg, podobnie jak jej poprzedniczki. Byłyśmy niesamowicie zaskoczone przebiegiem akcji i jej zakończeniem. Uwierzcie nam ! Naprawdę warto przeczytać tę trylogię. Jesteśmy pewne , że przekona do siebie nawet najbardziej wymagających czytelników. Szczególnie polecamy! 

Opinia Łowczyń Książek : 10/10 Buziaki i całuski :*

Rosario & Clarily5 komentarzy:

  1. Nie no to jest super,która z was to czytala?

    OdpowiedzUsuń
  2. chciałabym wtrącić, że soiree, gdzie Gwenny śpiewała odbyło się w części drugiej, czyli w ,,Błękicie szafiru" :) a poza tym to super :)

    OdpowiedzUsuń