sobota, 28 września 2013

WELCOME TO THE CITY OF BONES ...

Tytuł książki : Miasto Kości
Autor : Cassandra Clare
Wydawnictwo MAG
Tytuł oryginalny : The Mortal Instruments : City Of Bones
Data wydania : 17 czerwca 2009

Jak już niektórzy zdążyli się zorientować nasza pierwsza, historyczna recenzja będzie dotyczyła Miasta Kości autorstwa Cassandry Clare. Od niedawna jest to mocno rozsławiona książka, z powodu premiery ekranizacji, w której w główne role wcielają się Lily Collins i Jamie Campbell Bower . Jednak dziś omówimy powieść. Nie bójcie się, do filmu także przejdziemy  ;)Wracając do sedna sprawy ... Może przejdźmy do fabuły.

Wszyscy prowadzimy zwykłe życie. Rano szkoła , wieczorem znajomi,  każdy dzień niemal taki sam. Właśnie tak żyła Clary. Do czasu aż w swoje urodziny, w nocnym klubie zobaczyła niezwykle przystojnego ( podwójne uniesienie brwi ) Nocnego Łowcę - pół człowieka, pół Anioła-, który wbija seraficki miecz prosto w pierś niepozornie wyglądającego demona. Od tamtego czasu życie Clary staje do góry nogami , przeszłość przed którą uciekała jej matka w końcu ją dopada. Clary zaczyna widzieć rzeczy, których normalni ludzie nie widują, na przykład Jace'a, który stopniowo wprowadza ją w mroczne tajemnice drugiego świata, w którym wiecznie trwa wojna, która nigdy się nie skończy. Jace pomaga odnaleźć Clary jej matkę i Kielich Anioła - jeden z legendarnych Darów Anioła , który wpadając w niepowołane ręce może okazać się niebezpiecznym narzędziem.


Tak więc mamy już ogólny zarys historii Clary. Warto przejść do relacji pomiędzy dwoma głównymi postaciami. Tu to dopiero jest ciekawie ... 

Otóż z początku oboje darzą siebie szczerą niechęcią .Ogólnie Jace nie chce by taka osoba jak Clary (czyt. przyziemna) wchodziła w sprawy jego świata. Jednak wraz z czasem nasi bohaterowie przekonują się do siebie . Jace zaczyna rozumieć Clary i powoli się w niej zakochuje , czego się boi gdyż jego ojciec od małego wpajał mu że "kochać to niszczyć , a być kochanym oznacza być zniczonym"
Nasza szczera opinia ? Polecamy tę książkę każdemu na każdym kroku. Jest zabawna. Komentarze i cięte ripiosty Jace'a nietuzinkowe. Czytając tą powieść za każdą następną kartką zwalała nas z nóg. Zasługuje na pełne uznanie i takie jej właśnie dajemy. 


Ocena Łowczyń Książek 10/10                     

                  
                                                                                                                                                          Całuski i przytulasy ,
Rosario i Clarily
                                                                                                       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz